Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Pdf İndir *Ücretsiz

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Pdf İndir – Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı PDF Kitap İndir

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenMason Locaları Bir Emirle Kapatıldı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Bilgileri

Meclisteki masonlar, Dr. Mim Kemal’i öne katarak Reis-i Cumhur’a gitmişlerdi. Mim Kemal, Reis-i Cumhur’a hitaben: “Efendimiz biz zaten maiyet-i devletindeyiz fakat siz Meşrik-i Azam’ımız olursanız, bir pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız” demiş. Reis-i Cumhur: “Peki bir şey soracağım, bana cevap veriniz de sonra… Siz Avrupa’da hangi locaya bağlısınız ve mektubunuzun ismi nedir?

“Biz Cenova’ya tabiyiz ve Reisimiz Barca Mişon cenaplarıdır.” demiş. Bunun üzerine küplere binen Mustafa Kemal Paşa onlara hitaben: “Haydi defolun buradan cehennem olun gidin. Yahudi uşakları!” Benim milletim bana kahraman sıfatı verdi ben sizin gibi bir çift Yahudiye uşak mı olacağım? Bu gece sabaha kadar Türkiye’deki bütün locaları kapatmadığınız taktirde, yarın teşkil edeceğim, Divan’ı Harb-i Örfi’ye hepinizi verir ve astırırım. Haydi defolun karşımdan.” diyerek onları kovdu. (İbrahim Arvas, tarihi hakikatler, s.71-72)

14 Ekim 1935 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nde şöyle bir haber geçiyordu:
“İçişleri Bakanlığı’ndan verilen bir emir üzerine Türkiye Mason Locaları’nın faaliyetlerine nihayet verilmiştir. Yüksek makamın emri ile Türkiye masonluğunun İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Muğla, Gaziantep ve Adana’da bulunan locaları kapanmış, bunların tüm mal varlıkları hükümete intikal etmiştir.”

Peki, Atatürk kapatana kadar masonlar Türkiye’de ve Ortadoğu’da hangi faaliyetleri yürüttüler? Özellikle günümüzü şekillendiren ve çok hassas bir dönem olan Osmanlı’nın son döneminde, Türkiye’de ve Ortadoğu’da hangi adımları attılar?

Elinizdeki kitap, Osmanlı arşiv belgelerine dayanmaktadır ve Mason faaliyetlerine ait dönemin gizli kalmış belgeleri ilk kez yayınlanmaktadır.
 

Kitap Adı : Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı
Yayın Tarihi : 06.11.2015
Yazar : Ömer Can Talu
Yayın Evi : ŞİRA YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 208
ISBN : {isbn}

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Kitabı Hakkında Bilgiler

ŞİRA YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Ömer Can Talu olan Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ŞİRA YAYINLARI ait olan Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Google Drive İle PDF İndir

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Yandex Disk İle PDF İndir

Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel