Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Pdf İndir *Ücretsiz

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Pdf İndir – Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail PDF Kitap İndir

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenMezhepler Tarihi ve Şah İsmail ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Bilgileri

Bu kitap, Şah İsmail’in hayatını, ‘Mezhepler Tarihi’ çerçevesi içinde ele alıyor. Bu noktadan sonra olup bitenler ise tarihtir.

‘Sultan Selim Anadolu’da binlerce Alevi halkı öldürttükten sonra İsmail’e birbiri ardınca düşmanca mektuplar yazdı.’

‘1514’te Osmanlılar, iyi eğitilmiş ve ateşli tüfek ve toplarla donanmış ordularıyla, Kuzeybatı İran’ı zapt ettiler.’

‘İsmail, sefere çıkmış bulunduğu Orta Asya’dan, zapt olunma tehlikesi içinde kalan kendi başşehri Tebriz’e yardım için aceleyle geri döndü.’

‘Sert bir mücadele içinde geçen savaşta, Selim ve yüz yirmi bin kişilik ordusu, İsmail’in ateşli silahtan yoksun, yetmiş bin kişilik kuvvetini yendi. İsmail, yaralandı ve kuvvetlerini toplamaya çalışırken yakalanma tehlikesi geçirdi.’

‘Osmanlılar, boşalan Tebriz’e kolaylıkla girdiler. Fakat Osmanlı ordusunda bir isyan çıkması yüzünden Selim, geri çekilmek zorunda kaldı. İsmail kuvvetlerini toplayacak vakit kazanmış oldu.1517’de kuzeybatıya hareket ederek, Gürcistan’daki Sünni aşiretlerini hakimiyeti altına aldı.’

Ve Çaldıran Savaşı…

Kitap Adı : Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail
Yayın Tarihi : 10.03.2008
Yazar : Ziya Şakir
Yayın Evi : CEVAHİR YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 192
ISBN : {isbn}

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Kitabı Hakkında Bilgiler

CEVAHİR YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Ziya Şakir olan Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. CEVAHİR YAYINLARI ait olan Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Google Drive İle PDF İndir

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Yandex Disk İle PDF İndir

Mezhepler Tarihi ve Şah İsmail Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel