Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Pdf İndir *Ücretsiz

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Pdf İndir – Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları PDF Kitap İndir

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenMichelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Bilgileri

Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni (d. 6 Mart 1475 – ö. 18 Şubat 1564), İtalyan rönesans dönemi ressam, heykeltıraş, mimar ve şairidir.
Michelangelo, 6 Mart 1475´te Arezzo yakınlarında Caprese’de doğar. Ailesi, o daha bir aylıkken Floransa’ya taşınır. Annesi, kendisi altı yaşındayken ölen Michelangelo, 13 yaşına geldiğinde Floransa’da Domenico Ghirlandaio’nun yanına öğrenci olarak verilir. Bertoldo di Giovanni’nin zamanında, Medici ailesine ait olan San Marko bahçesinde çalışan genç Michelangelo, bu arada Lorenzo de´ Medici ile tanışır.

Michelangelo, heykeldeki rüştünü kanıtladığı ilk ve en ünlü eseri olan çocuk kral Davud’un heykelini yaptığında henüz 26 yaşındadır. Beş buçuk metrelik bir mermer kütleden çıkaracağı eser için genç dâhi, mermer bloğun yanına bir baraka inşa ederek, yardımcısız bir şekilde, çoğu zaman geceli gündüzlü çalışarak Rönesans sanatının harikalarından biri olarak kabul edilen David’i yaratır.

1505 yılında Papa II. Julius tarafından kendisine, en önemli başarılarından biri olacak Vatikan’ın yanındaki Sistine Şapeli’nin tavan resimlerinin yapılması işi verilir. 3 yıl sonra başlayacağı bu görevi sanatçı, 520 metrekarelik bir alanda yaklaşık dört yıllık bir çalışmanın ürünü olarak bitirir. Ortasında , her biri Âdem, Havva ve Nuh Tufanıyla ilgili İncil’in Eski Ahit’inden alınma öykülerden esinlenerek yapılan resimlerin bulunduğu dokuz pano bulunan freskin yan unsurları da mitolojik figürlerle bezelidir. Özellikle “Adem´in Yaratılışı” ismindeki sahne batı resim sanatının en canlı tasvirlerinden biri kabul edilir.

Kitap Adı : Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları
Yayın Tarihi : 09.11.2020
Yazar : S. Moiseyeviç Briliant
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 128
ISBN : {isbn}

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı S. Moiseyeviç Briliant olan Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Google Drive İle PDF İndir

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Yandex Disk İle PDF İndir

Michelangelo Buonarroti Hayatı ve Sanatsal Çalışmaları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel