Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Pdf İndir *Ücretsiz

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Pdf İndir – Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu PDF Kitap İndir

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenMolla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Bilgileri

Molla Sadrâ bir ârif, bir müfessir, bir filozof ve bir kelâmcı olarak Kur’ân’ı diğer müfessirlere göre biraz farklı okumuştur. O, Allah’ın kelâmını çeşitli yönlerden incelemeye çalışmıştır. Molla Sadrâ’nın tefsîr metodunu ele alışımızın da bir takım sebepleri vardır. O’nun sahip olduğu aklî, naklî ve irfânî birikimlerinden kaynaklanan Kur’ân yorumu, diğer müfessirlerden bir takım farklılıklar arz ettiği için önemli görünmektedir. Çünkü toplumsal hayattan tamamen uzaklaşarak uzun bir süre tefekküre dalması ve manevî âleme yönelmesi, döneminde yaşayan filozof ve ariflerin, mensûb oldukları dinin kutsal kitabına nasıl baktıkları, onun anlaşılması ve yorumlanması husûsunda ne tür yöntemler uyguladıkları gibi husûsları açığa çıkarmak önemli olmalıdır.
Elinizdeki bu çalışmanın giriş bölümünde, araştırmanın amaç ve metodunu açıkladıktan sonra Molla Sadrâ’nın ilmî kişiliğini sağlıklı bir şekilde ortaya koymak için önce onun yaşadığı siyasî, içtimaî, ekonomik, ilmî ve dinî çevre hakkında kısaca bilgi verdik. Birinci bölümde, hayatı, mezhebi, eserleri, vefatı, etkilendiği kişiler, ekoller ve etkileri ile hakkında yapılan eleştirilere değindik. İkinci bölümde, eserin tanıtımı yanında Kur’ân Tarihi ve İlimleri, rivayet ve dirayet açısından özelliklerine yer verdik. Bu bölümde yer alan konular, birbirlerine yakın ve birbirleriyle ilişkili olduğundan mantıken bir bütünlük olması için onları ayrı ayrı bölümler halinde değil, bir bölüm içinde işlemeyi uygun gördük. Dolayısıyla bu tutumumuzun bir kusur olarak görülmemesini ümit ediyoruz. Üçüncü bölümde; tefsîri tasavvufî, kelâmî ve felsefî özellikleri açısından ele aldık. Bu disiplinlere ait kavramları ve konuları, izah etmiş olduğu âyetler çerçevesinde incelemeye tabi tuttuk. Ayrıca burada, âyetleri yorumlarken eleştirdiği kişi ve ekollerden bahsettik. Sonuç kısmında, vardığımız neticeleri belirtmeye çalıştık.

Kitap Adı : Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu
Yayın Tarihi : 18.09.2020
Yazar : Mehmed Seyid Geçit
Yayın Evi : ENDÜLÜS
Sayfa Sayısı : 496
ISBN : {isbn}

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Kitabı Hakkında Bilgiler

ENDÜLÜS çıkarmış olduğu yazarı Mehmed Seyid Geçit olan Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ENDÜLÜS ait olan Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Google Drive İle PDF İndir

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Yandex Disk İle PDF İndir

Molla Sadra’nın Kur’an Yorumu Kur’an’ın Aklî, Naklî ve İrfanî Yorumu Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel