Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Pdf İndir *Ücretsiz

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Pdf İndir – Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler PDF Kitap İndir

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenNewton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Bilgileri

«Bu kitabın eleştirel bir okuyucusu “kimin umurunda?” diye sorabilir. Newton’ın elması veya Mendel’in bezelyesi kimin umurunda? Neden birileri bu kitapta tartışılan tarihsel olaylar ve fikirler hakkında daha fazla bilgi edinmek istesin ki? Ola ki bir biyolog Darwin veya Mendel hakkında, bir fizikçi Newton ve Einstein hakkında, bir kimyager Wöhler ve Pauling hakkında, vb. daha fazla şey bilmelidir. Ama, ola ki, değil mi? Belki de bilim öğrencileri ve bilim insanları bile, kendi branşlarının devlerinin hayatlarının ve çalışmalarının ayrıntılarını öğrenmek konusunda çok fazla endişelenmemelidir. Her hâlükârda, bu devler çoktan öldü ve teorileri değişti veya ortadan kayboldu. Çağdaş bilim, geçmişte “bilim insanları”nın yaptıklarından çok farklıdır. Aslında, bu kitaptaki tarihî figürlerin yaklaşık yarısı, şimdi bilim dediğimiz şeyden ziyâde, doğa tarihi veya doğa felsefesiyle ilgiliydi. Bu nedenle, belirli branşlar için ezoterik görünen hikâyelerin ayrıntılarını bilmek için neden zahmete giresin ki? “Kimin umurunda?” makul sorusunun cevabı basit ve nettir, ama her zaman açık ve anlaşılır değildir: Bilimle ilgili tarihsel mitler, bilim okuryazarlığını engellediği ve bilimin geçmişte nasıl yapıldığına -ve nasıl olduğuna- dair çarpık bir tasviri ayakta tuttuğu için önemsenmelidir».
Bu eser, tek kelimeyle, bilim tarihine mâl edilmiş yanılgılı ve basmakalıp kanıların ipliğini pazara çıkarıyor. “Yunan Antikçağı ile Bilimsel Devrim arasında pek bir bilimsel faaliyet olmadığı” mitinden tutunuz da “simyanın ve astrolojinin bilime ve bilimsel zihniyete katkı sağlamayan, bâtıl inanca dayalı meşgaleler olduğu” mitine ve “dinin genellikle bilimin ilerlemesini engellediği” mitine kadar yirmi yedi klişeyi güçlü argümanlar eşliğinde eleştiriye tâbi tutuyor. Zihninizde yeni ufuklar açacak bir bilim tarihi şaheseri…

Kitap Adı : Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler
Yayın Tarihi : 05.04.2022
Yazar : Ronald L. Numbers
Yayın Evi : BİLGE KÜLTÜR SANAT
Sayfa Sayısı : 280
ISBN : {isbn}

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Kitabı Hakkında Bilgiler

BİLGE KÜLTÜR SANAT çıkarmış olduğu yazarı Ronald L. Numbers olan Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BİLGE KÜLTÜR SANAT ait olan Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Google Drive İle PDF İndir

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Yandex Disk İle PDF İndir

Newton’ın Elması ve Bilime İlişkin Diğer Mitler Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel