Öfkeli Yıllar Pdf İndir *Ücretsiz

Öfkeli Yıllar Pdf İndir – Öfkeli Yıllar PDF Kitap İndir

Öfkeli Yıllar ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenÖfkeli Yıllar ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Öfkeli Yıllar Bilgileri

Altan Öymen’in yeni kitabının adı Öfkeli Yıllar. Ülkemizde 1950’deki ilk iktidar değişikliğinden sonraki yıllar, gerçekten bir “öfke dönemi”nin başlangıcıdır. Siyasi partiler arasında tahammülsüzlük ve öfke eğilimleri o yıllarda hızla tırmanır. Öfke, dış politika söylemlerinde de yer alır… Komünistlik şüphesi, “vatan hainliği”nin kanıtı gibi görülür. Bu, McCarthy dönemini yaşayan ABD’de de öyledir, ama Türkiye’deki McCarthy’cilik, bir ara ABD’dekini aratmayacak kadar şiddetlenir. Bir başka tartışma konusu, “İrtica tehlikesi var mı, yok mu?”dur. Bu soruya hükümet bazen “yoktur” diye cevap verir, bazen “vardır” deyip bazı kişi ve kuruluşlar hakkında önlemler alır… Dönemin ülke içi olaylarının başlıkları arasında şunlar da var: “167 komünist” davası, Malatya suikastı, Atatürk’ü Koruma Kanunu,
6-7 Eylül Olayları, Halkevlerinin kapatılması, CHP mallarının alınması, Kırşehir’in cezalandırılması, basını dize getirme girişimleri… Ama aynı zamanda, Eisenhower’ın başkan seçilmesinden Stalin’in ölümüne, Mısır ihtilalinden İran’daki Musaddık hareketine, ABD’deki McCarthy’ciliğin gelişmesinden Marilyn Monroe’nun hikâyesine kadar, dünyada ne olup bittiğini anlatan bölümler de var. Tabii, o dönemde gazeteciliğini sürdüren Altan Öymen’in kendi gençlik yıllarını anlattığı bölümlerle birlikte…

Kitap Adı : Öfkeli Yıllar
Yayın Tarihi : 16.06.2020
Yazar : Altan Öymen
Yayın Evi : DOĞAN KİTAP
Sayfa Sayısı : 612
ISBN : {isbn}

Öfkeli Yıllar Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Öfkeli Yıllar indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Öfkeli Yıllar Kitabı Hakkında Bilgiler

DOĞAN KİTAP çıkarmış olduğu yazarı Altan Öymen olan Öfkeli Yıllar kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Öfkeli Yıllar Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Öfkeli Yıllar Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DOĞAN KİTAP ait olan Öfkeli Yıllar kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Öfkeli Yıllar Google Drive İle PDF İndir

Öfkeli Yıllar Yandex Disk İle PDF İndir

Öfkeli Yıllar Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel