Okul Yöneticiliği Pdf İndir *Ücretsiz

Okul Yöneticiliği Pdf İndir – Okul Yöneticiliği PDF Kitap İndir

Okul Yöneticiliği ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenOkul Yöneticiliği ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Okul Yöneticiliği Bilgileri

“Mektepler (okullar) olmasa maarifi (eğitimi) çok iyi idare ederdim.” sözlerinin, güvenilir yazılı bir kaynağının bulunmamasına karşın Osmanlı maarif nazırlarından Haşim Paşa’ya (1903-1908) ait olması muhtemeldir. Günümüze değin ulaşan bu söz, eğitim sistemi içindeki olgusal bir durumu, okulun başatlığını yalın biçimde ortaya koymaktadır. Nitekim okul, eğitim sistemi içindeki lider alt sistem konumuna ve rollerine dayalı olarak çözümlendiğinde, şu üç özelliğinin öne çıktığı görülür: Okul, eğitim sisteminin en işlevsel parçasıdır. Okul, eğitimin eylemsel sınırlarını ve çevresini belirler. Okul, sistemin en uçta, ilk düzeyde öğrenimin etkinliklerinin sıcak, somut alanıdır. Yöneticilik bir meslektir. Her meslek gibi okul yöneticiliğinin de alanda birikmiş yeterli bir bilgi birikimi, norm ve değerleri mevcuttur. Sistemin en kritik parçası Okul Yöneticiliği, iki bin on yıllarından başlayarak geleneksel “meslekte aslolan öğretmenliktir” görüşüne mahkûm edilmiştir. Okul Yöneticiliği, meslek örgütlerinin baskısı altında, seçme, atama ilke ve ölçütleri geçerlik ve güvenirlik yönünden kuşkulu düzenlemelerle yandaş öğretmenlere ikram edilen bir yönetim alanına dönüşmüştür. Karşıt uygulama ile başarısız (!) olarak nitelendirilen okul yöneticileri de öğretmenliğe atanmışlardır. Böylece “öğretmenlik, başarısız okul yöneticileri” alanına dönüştürülmüştür. Türkiye eğitim sisteminin yükselişi okuldan gerçekleşecektir. “Bir okul, müdürü kadar okuldur.” deyişinin sahibi olarak yazar, bu kitabında eğitimde tasarlanan tüm değişim ve gelişmelerin başlangıç noktasına okulun, odağına da okul müdürlüğünün yerleştirilmesini öneriyor.

Kitap Adı : Okul Yöneticiliği
Yayın Tarihi : 19.11.2021
Yazar : Prof. Dr. Aytaç Açıkalın
Yayın Evi : PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 176
ISBN : {isbn}

Okul Yöneticiliği Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Okul Yöneticiliği indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Okul Yöneticiliği Kitabı Hakkında Bilgiler

PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Prof. Dr. Aytaç Açıkalın olan Okul Yöneticiliği kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Okul Yöneticiliği Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Okul Yöneticiliği Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK ait olan Okul Yöneticiliği kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Okul Yöneticiliği Google Drive İle PDF İndir

Okul Yöneticiliği Yandex Disk İle PDF İndir

Okul Yöneticiliği Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel