Oroonoko Yada Asil Köle Pdf İndir *Ücretsiz

Oroonoko Yada Asil Köle Pdf İndir – Oroonoko Yada Asil Köle PDF Kitap İndir

Oroonoko Yada Asil Köle ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenOroonoko Yada Asil Köle ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Oroonoko Yada Asil Köle Bilgileri

İngiliz Edebiyatı’nın ilk kadın yazarlarından biri olan Aphra Behn (1640-1689)’ in kaleme aldığı bu eser, türünün ilk örneği olarak kabul edilir. İlk profesyonel kadın yazar olarak da bilinen Behn, kadınların bir şeyler karalamasının dahi gülünç bulunduğu o dönemde, usulca bir akım başlatır ve kimseye bağlı kalmadan da geçinebileceklerini tüm kadınlara gösterir. Kendisinden sonra gelen yazarlara rol model olacak şekilde, kimliğini gizlemeden kaleme aldığı bu yapıt ile bulunduğu kültürün engellerini aşarak bizleri cennet bahçelerinden tehlikeli mağaralara, taşkın denizlerden sığ sulara, prenslikten köleliğe, intikamdan pişmanlığa doğru açılan bir dehlize sürükler.

Bir gün başına ne felaketler geleceğini bilmeden prens olan Oroonoko, savaşta hayatını kaybeden komutanın kızını ziyarete gider. Büyükbabası kral olan Oroonoko’yu, bu ziyaretinden sonra akıl almaz şeyler beklemektedir. Var gücüyle eşitsizlik ve kaderle savaşan Oroonoko, kendi kaderi dışında herkesin kaderine dokunacaktır. Fakat onu öyle ihanetler, öyle iftiralar beklemektedir ki kendini hiç umulmadık bir yerde yapayalnız bulur. Kendisiyle birlikte komutanın kızının hayatını da değiştiren prens, bu vicdan yüküne daha fazla tahammül edemeyecektir.

Dönemin siyasetine, sömürge sistemine ve adaletsizliğine atıfta bulunan Behn’ in bu eserinden sonra Virginia Woolf, Kendine Ait Bir Oda’sında şunları söylemiştir: ‘’Bütün kadınların birleşerek Aphra Behn’in mezarına çiçek bırakması gerekir, zira kadınlara inandıkları şeyi söyleme hakkını kazandıran odur. ‘’

Kitap Adı : Oroonoko Yada Asil Köle
Yayın Tarihi : 26.10.2020
Yazar : Aphra Behn
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 96
ISBN : {isbn}

Oroonoko Yada Asil Köle Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Oroonoko Yada Asil Köle indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Oroonoko Yada Asil Köle Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Aphra Behn olan Oroonoko Yada Asil Köle kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Oroonoko Yada Asil Köle Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Oroonoko Yada Asil Köle Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Oroonoko Yada Asil Köle kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Oroonoko Yada Asil Köle Google Drive İle PDF İndir

Oroonoko Yada Asil Köle Yandex Disk İle PDF İndir

Oroonoko Yada Asil Köle Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel