Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Pdf İndir *Ücretsiz

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Pdf İndir – Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı PDF Kitap İndir

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenOscar Wilde’in Gizli Yaşamı ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Bilgileri

Masalları, öyküleri, oyunları, denemeleri ve tek romanı Dorian Gray’in Portresi ile hem çağının hem de günümüzün en büyük yazarlarından biri olan Oscar Wilde, bir kadınla evli ve iki çocuk sahibi olmasına rağmen, aşkı ve cinselliği erkeklerde arıyordu. Kendisi bu durumu Eski Yunan kültüründen tanıdığımız “erkek aşkı” geleneğine dayandırıyor ve tutumunun tamamen Sokratik olduğunu savunuyordu. Ancak bu onun “büyük ahlaksızlık” suçuyla yargılanıp iki yıl kürek cezasına çarptırılmasına engel olamadı. Hapisten çıktığında hem bedenen hem de mali açıdan çökmüştü. Elinde -ABD’ye girerken gümrük memuruna söylediği gibi- dehasından başka deklare edecek bir şeyi kalmamıştı. Dehası, bedenini hayatta tutmaya yetmedi gerçi, ancak adını sonsuza kadar yaşatacağına kuşku yok…

Oscar Wilde’ın daha önce yazılan biyografileri onun cinsel yaşamına fazla değinmemişti. Oysa bu onun kimliğinin en önemli unsurlarından biriydi ve hem hayatını hem de sanatını derinden etkiliyordu. Wilde adeta ikili bir yaşam sürüyordu. Kamuoyu tarafından bilinen, tanınan bir yaşamı, bir de Neil McKenna’nın yıllar sonra gözler önüne sereceği bir ikinci yaşamı vardı.
Oscar Wilde’ın Gizli Yaşamı’ında Neil McKenna, bütün birincil ve ikincil kaynakları, mektupları, günlükleri, eserleri ve bazı eşcinsel şairlerin o dönemde yayımlanmış şiirlerini tarayarak onun görünür yaşamının arkasında gizlenmiş bu “ikinci yaşamı” gün ışığına çıkardı.
Hem gerçek bir yaşam öyküsü, hem de büyük bir yazarın fırtınalı hayatını anlatan bu kitap, onu ve eserlerini daha iyi anlamamızı sağlamanın yanı sıra, hayat adına ve edebiyat adına çok şey öğretecek zengin bir içerik sunuyor.

Kitap Adı : Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı
Yayın Tarihi : 01.12.2009
Yazar : Neil Mckenna
Yayın Evi : İMGE KİTABEVİ YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 791
ISBN : {isbn}

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Kitabı Hakkında Bilgiler

İMGE KİTABEVİ YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Neil Mckenna olan Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İMGE KİTABEVİ YAYINLARI ait olan Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Google Drive İle PDF İndir

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Yandex Disk İle PDF İndir

Oscar Wilde’in Gizli Yaşamı Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel