Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Pdf İndir *Ücretsiz

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Pdf İndir – Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri PDF Kitap İndir

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenOsmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Bilgileri

“Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri” kitabı Osmanlı çiçekçilik tarihine ışık tutacak dokuz adet şükûfenâmenin bir araya getirilmesi ile bir ilk özelliği taşıyor.

Araştırmacı- yazar Dr. Seyit Ali Kahraman’ın Osmanlı Çi-çekçilik tarihinin en önemli yazma eserlerinden dokuz tane-sinin günümüz Türkçesine aktararak bir araya topladığı “Osmanlı Çiçekleri ve Çiçekçileri” kitabı 16. yüzyılda özellikle Kanuni Sultan Süleyman döneminde zirveye ulaşan bahçe ve çiçek kültürü, başta padişahlar olmak üzere sıradan vatandaşa kadar her kesimden halkın adeta profesyonelce uğraştığı çiçek yetiştiriciliğinin tarihi vesikaları niteliğindeki, “Şükûfenâme” adı verilen ve bu kitapta toplanan yazma eserlerin isimleri şöyle:

Ali Çelebi Şükûfenâmesi (Şükûfenâme-i Ali Çelebi), Ubey-dullah (Abdi) Efendi Şükûfenâmesi Tezkere-i Şükûfeciyan (Netayicü’l-ezhâr), Lâlezarî Mehmed Efendi Şükûfenâmesi Tezkire-i Şükûfeciyân Mîzânü’l-ezhâr, Şükûfenâme, Risale-i Esâmî-i Lâle, Defter-i Lâlezar-ı İstanbul, Defter-i Lâlezar-ı İstanbul, Revnak-ı Bostan.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından ve Prof. Dr. Nurhan Atasoy danışmanlığında kültür dünyasına kazandırılan “Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri” kitabı Dr. Seyit Ali Kah-raman tarafından uzun yıllar süren çalışmaları neticesinde dokuz adet şükûfenâmeyi bir araya getirmesi ile ilk olma özelliğini taşıyor.

Kitap Adı : Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri
Yayın Tarihi : 06.11.2014
Yazar :
Yayın Evi : LALE YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 260
ISBN : {isbn}

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Kitabı Hakkında Bilgiler

LALE YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı  olan Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. LALE YAYINLARI ait olan Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Google Drive İle PDF İndir

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Yandex Disk İle PDF İndir

Osmanlı Çiçekçileri ve Çiçekleri Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel