Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Pdf İndir *Ücretsiz

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Pdf İndir – Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi PDF Kitap İndir

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenOsmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Bilgileri

Maraş, Aksu ve Erkenez Çayı’nın suladığı, verimli Erkenez, Aksu ve Maraş ovasının kuzeyine, ahır dağının güneyine kurulmuştur. Şehrin batı ucunda Ceyhan nehri bulunmaktadır. Kuzey ve güneyi bağlayan önemli ticaret yolu üzerindedir. Bu nedenle Maraş tarih boyunca birçok istilalara maruz kalmıştır. Bu istilalar sırasında şehir talan edilmiştir. Şehir halkı, onuruna, bağımsızlığına ve vatanına çok düşkündür. Bu nedenle şehire bir saldırı olduğunda halk, bir bütün halinde karşılık vermiştir.
 
Şehirde fazla miktarda ermeni nüfusu bulunmaktaydı. Ermeniler her fırsatta Maraş’ı zayıflatmak için işgalcilerle birlikte hareket ederdi. Ermeniler, 1860- 1915 yılları arasında İngiliz, Fransız ve Rusya gibi ülkelerden destek alarak isyan ettiler.  Bu isyan sırasında merkezi idare yetersiz olduğundan halk kendini savundu.
 
Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında Maraşlılar, işbirlikçilere ve işgalcilere karşı direndi. Bu direnmelerde başarılı oldu. Milli mücadele döneminde işgalcilere karşı Atatürk’ün talimatlarına uyarak başarılı bir şekilde şehri savundu. Atatürk’ün oluşturduğu Maraş’taki Kuvayı Milliye çekirdek kadrosu, bu mücadeleyi ölüm kalım meselesi yaparak her türlü ağır şartlar altında Türkiye’nin bir sınavı olduğunu idrak ederek savunmasının başarılı olmasını sağladı.
 
Şehir, Cumhuriyet döneminde Şapka ve 1978 Maraş olaylarını yaşadı ve bu olayları çok başarılı bir şekilde tasfiye eyledi. Böylece Maraş, Yakın Çağ Tarihi’nde savunmalarıyla Türkiye de örnek şehir oldu.
 
Bilimsel bir araştırma ürünü olan Osmanlıdan Cumhuriyete Maraş Tarihi adlı eser, şehirde yaşanan olaylar hakkında geniş bilgiler içermektedir. Bu dönemdeki gelişmeler arşiv belgelerine ve literatüre dayanılarak araştırılmıştır. Bu nedenle eserin araştırmacı ve okuyuculara faydalı olacağı düşünülmektedir.
 

Kitap Adı : Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi
Yayın Tarihi : 06.07.2021
Yazar : Doç. Dr. Ahmet Eyicil
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 664
ISBN : {isbn}

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Doç. Dr. Ahmet Eyicil olan Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Google Drive İle PDF İndir

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Yandex Disk İle PDF İndir

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Maraş Tarihi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel