Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Pdf İndir *Ücretsiz

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Pdf İndir – Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? PDF Kitap İndir

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenPan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Bilgileri

hmet Davutoğlu, İslâmî-muhafazakâr muhitin yıldız akademisyeni olarak bilindi uzun yıllar. Sonra “bilge” bir Dışişleri danışmanı olarak sahne arkasına geldi, ardından bizzat Dışişleri Bakanı olarak mikrofon önüne çıktı – derken, Başbakan oldu.

Şimdi, Türkiye’ye bir ufuk gösteriyor, “…sefere çıkacak ordulara okunacakmış gibi hamasetle, karşısına alıp konuşabilse ikna
edemeyeceği kimse olamazmış gibi abartılı bir özgüvenle, itiraz edene kırılacağı, küseceği, çok kızacağı izlenimi uyandıran bir tutkuyla, 100-200 yıl öncesine doğru son sürat yol alan bir kervanın en önünde, göğsünü rüzgâra açmış gibi coşkuyla…” – Ümit Kıvanç’ın tasvir ettiği gibi. Osmanlı romantizmiyle, Pan-İslâmist milliyetçiliği kanatlandıran tehlikeli bir jeopolitikanın ufku bu.

Ümit Kıvanç, Davutoğlu’nun onlarca baskı yapmış Stratejik Derinlik kitabının derinlerine inerek, “sınır tanımayan” emperyal hâkimiyet fantezisine dikkatimizi çekiyor. “Afroavrasya” ölçeğinde, yani Asya’dan Avrupa’ya ve Afrika’ya yayılan bir hâkimiyet iddiasını, ezelî bir “misyonla” meşrulaştıran bir söylemle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Belki bu “vizyonun” hedeflerinden, içeriğinden daha da önemlisi, jeopolitika kavramını saran zihniyet örgüsüdür. Yüzlerce yıllık tarihsel süreçlerden değişmez dinî-millî öznelerin değişmez fıtratlarından başka bir şey anlamayan, insan topluluklarını satranç tahtasındaki piyonlar misali gören, somut bilgiyi boş verip her şeyi iri kıyım strateji genellemeleriyle açıkladığını sanan bir zihniyet… Entelektüel görünümlü bir hamaset anlatısı… Bir sözde-bilim…

Elinizdeki kitap, Davutoğlu’nun saygın temsilcilerinden olduğu bir toplum-dünya-insan görüşünü anlamak için küçük bir rehber aslında.

Kitap Adı : Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu?
Yayın Tarihi : 09.01.2015
Yazar : Ümit Kıvanç
Yayın Evi : BİRİKİM YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 251
ISBN : {isbn}

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Kitabı Hakkında Bilgiler

BİRİKİM YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Ümit Kıvanç olan Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BİRİKİM YAYINLARI ait olan Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Google Drive İle PDF İndir

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Yandex Disk İle PDF İndir

Pan-İslamcının Macera Kılavuzu Davutoğlu Ne Diyor, Bir Şey Diyor mu? Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel