Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Pdf İndir *Ücretsiz

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Pdf İndir – Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa PDF Kitap İndir

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenPaşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Bilgileri

Talat Bey halkçıdır, devrimcidir. Onun için bilimin ve ahlakın yol göstericiliği en önemli ilkelerdir. Savaşın en yoğun olduğu dönemde günümüze de ışık tutacak bir dersten söz ediyor. “Bu harbin bize telkin ettiği en büyük ders: Asri bir milletin bilhassa ilim ve ahlakla yükselebileceği kanaatidir. Milletlerin tecrübeleri açık bir surette gösteriyor ki bir memlekette kanun hâkimiyetinin temin edilebilmesi için evvel emirde ilmin ve ahlakın hâkimiyetinin temin edilmesi gerekir.” Nazırlığı sırasında seyahatler için aldığı harcırahların artanını iade edince görevli memur ne yapacağını şaşırıyor. Belli ki ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyor. Memur uygulamanın böyle olmadığını anlatmaya çalışıyor. Ama aldığı yanıt kesindir: “Ben hakkım olmayan parayı almam.” Talat Bey gibi daha niceleri…
 
Sevr, Ermeni meselesi ve o dönemde atılan adımlar kanıt ve gerekçeleriyle beraber…
 
Alıntı
İttihat ve Terakki Fırkasının üç önemli lideri Enver, Cemal ve Talat paşalar, Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’na girmesinde önemli rol oynamışlardı. Bu üç paşa, Birinci Dünya Savaşı boyunca da devlet yönetiminde büyük ölçüde söz sahibi olmuşlardı. Ancak Birinci Dünya Savaşı’ndan Osmanlı Devleti’nin yenilgi ile çıkması bu liderler için adeta sonun başlangıcı olmuştu. Mondros Ateşkes Anlaşması’nın imzalanmasını takip eden günler içerisinde bu üç lider İstanbul’u terk ederek yurtdışına çıktılar. Onların bu kaçışları, savaşa girmekten ve yenilgiden İttihatçıları sorumlu tutan İstanbul basınında aleyhte bir kampanyaya sebebiyet vermiştir. Basında yer alan yazılarda hem İttihatçılarla bir hesaplaşma hem de kaçışın detaylarını bulmak mümkündür.
 
Erol KAYA

Kitap Adı : Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa
Yayın Tarihi : 08.06.2021
Yazar : Çağatay Sezinlioğlu
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 368
ISBN : {isbn}

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Çağatay Sezinlioğlu olan Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Google Drive İle PDF İndir

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Yandex Disk İle PDF İndir

Paşaların İktidarı Enver, Talat ve Cemal Paşa Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel