Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Pdf İndir *Ücretsiz

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Pdf İndir – Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 PDF Kitap İndir

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenPost Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Bilgileri

Post Öykü 43 çıktı!
Post Öykü Kasım-Aralık sayısında Cemal Şakar, Hafsa Esen, Feyza Ay ve çevirisini Beyza Fırat’ın yaptığı César Vallejo’nun öyküleri ile okuru karşılıyor. İlerleyen sayfalarda Nevra Gözde Hatipoğlu, Hüseyin Kılıç, Ömer Seyfettin ve Kadir Daniş’in Naomi Kritzer’den çevirdiği öykü/ler yer alıyor.
Derginin yeni sayısında yeni iki köşe! Mahmut Sami Yıldız, Ertuğrul Emin Akgün’ü en sevdiği yazarı eleştirmesi için “Anlaşırsak Ben Yokum” köşesinde düelloya davet ediyor. “Hikâyenin Kalbi” köşesinde Gülşen Funda, Ömer Seyfettin’in “And” öyküsünü tahlil ediyor.
“Bir Şey Hakkında Üç Şey” de Betül Sezgin, Andrey Tarkovsky’nin Andrei Rublev filmini üç yönden değerlendiriyor. Umberto Eco “Muğlak Çirkinlik Kavramı Üzerine Beşerin Tarihindeki Güzelliğin Göreliliğine Atfen” metni ile dergiye misafir, yazının çevirisini ise Selma Aksoy Türköz yapıyor. Cemal Şakar ve İsa İlkay Karabaşoğlu metinleriyle sayıya katkıda bulunan diğer yazarlar.
“Hikâyesi” bölümüne bu sayı Evliya Çelebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi konuk oluyor ve Evliya Çelebi Merkezi’nin hikâyesini anlatıyor. Aykut Ertuğrul, “Dipnotlar/Moğolluklar” ile okurla buluşuyor. “1’e 10”da bu sayı “Sizce Edebiyat ürününde yerli olmak nedir?” sorusu on yazara soruluyor. Kemal Tahir, Güzide Ertürk, Kürşat Çelik, Leyla İpekçi, Mukadder Gemici, Naime Erkovan, Necip Tosun, Sedat Demir, Selahattin Yusuf, Yunus Emre Özsaray soruya verdikleri cevaplarla dergiye katkıda bulunuyorlar. “İmgeler Sûretler”in konuğu ise Naime Erkovan.
“Çevirmen Diyor ki” bölümünde Mehmet Hakkı Suçin çeviri üzerine kişisel tecrübelerini paylaşıyor. “Çapraz Okumalar” köşesinde Gülşen Funda ve Mustafa Aplay, Onurhan Ersoy’un Geri Dön Her Şey Berbat Edildi kitabını değerlendiriyorlar. Onurhan Ersoy’un Elif Genç ile yaptığı söyleşi sayıya yapılan bir diğer katkı. Betül Sezgin, Ali Yağan, Yelda Sözdemir, Murat Öztürk ve Gülşen Funda yeni çıkan öykü kitaplarına dair olan inceleme yazılarıyla “Post Kitap” bölümünde yer alan yazarlar. Dükkan ise yeni çıkan diğer öykü kitaplarını okurla buluşturmaya devam ediyor.
İyi okumalar!
İÇİNDEKİLER
Karyağdı Beyaza Belenince ■ Cemal Şakar
Yaşam ve Ölümün Ötesinde ■ César Vallejo
Revaha ■ Hafsa Esen   
Bir Parça Işık: Gitano ■ Feyza Ay
*
Anlaşırsak Ben Yokum-1 ■ Mahmut Sami Yıldız, Ertuğrul Emin Akgün
Bir Şey Hakkında Üç Şey: Andrei Rublev ■ Betül Sezgin
Muğlak Çirkinlik Kavramı Üzerine Beşerin Tarihindeki Güzelliğin Göreliliğine Atfen ■ Umberto Eco
Sanat Eserinin Kendiliği Üzerine Hakikat Ânının Mazharı Olarak Sanat Eseri ■ Cemal Şakar
Göçmen, Sürgün, Kozmopolit: Ütopya-Distopya İkiliğinde Yeni Dünya ve Yazarı ■ İsa İlkay Karabaşoğlu
Hikâyesi Evliya Çelebi ■ Evliya Çelebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
Dipnotlar/Moğolluklar ■ Aykut Ertuğrul
*
Ücretsiz Küçük Kütüphane ■ Naomi Kritzer
Al Gömlekli Karı ■ Nevra Gözde Hatipoğlu
Dünyayı Kurtaran Adam İbrahim ■ Hüseyin Kılıç
And ■ Ömer Seyfeddin
*
Hikâyenin Kalbi ■ Gülşen Funda
1’e 10 ■ Kemal Tahir, Güzide Ertürk, Kürşat Çelik, Leyla İpekçi, Mukadder Gemici, Naime Erkovan, Necip Tosun, Sedat Demir, Selahattin Yusuf, Yunus Emre Özsaray
İmgeler Sûretler ■ Müzeyyen Çelik
*
Post Kitap
Çevirmen Diyor ki ■ Mehmet Hakkı Suçin
Çapraz Okumalar ■ Geri Dön Her Şey Berbat Edildi
Elif Genç ile Söyleşi ■ Onurhan Ersoy
Işık Nereden Gelir? ■ Betül Sezgin
Total Futboldan Minimal Öyküye Bir Yol: Basiti Kurmak ■ Ali Yağan
Basma Bu Eşikte ■ Yelda Sözdemir
Kurmaca mı? Gerçek mi? ■ Murat Öztürk
Kavuşmak Güzeldir Zerçadır Altında ■ Gülşen Funda
Dükkan

Kitap Adı : Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021
Yayın Tarihi : 08.11.2021
Yazar :
Yayın Evi : POST ÖYKÜ-DERGİ
Sayfa Sayısı : 152
ISBN : {isbn}

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Kitabı Hakkında Bilgiler

POST ÖYKÜ-DERGİ çıkarmış olduğu yazarı  olan Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. POST ÖYKÜ-DERGİ ait olan Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Google Drive İle PDF İndir

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Yandex Disk İle PDF İndir

Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 43 Kasım-Aralık 2021 Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel