Rubaiyat I Ömer Hayyam Pdf İndir *Ücretsiz

Rubaiyat I Ömer Hayyam Pdf İndir – Rubaiyat I Ömer Hayyam PDF Kitap İndir

Rubaiyat I Ömer Hayyam ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenRubaiyat I Ömer Hayyam ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Rubaiyat I Ömer Hayyam Bilgileri

Ömer Hayyam XI. yüzyılın ilk yarısında, bazı kaynaklara göre 1040, bazı kaynaklara göre 1044 yılında Horasan’ın Nişabur kentinde dünyaya gelmiştir. Doğum yerinin Nişabur değil de Şemsad adlı bir köy olduğu da söylenmektedir. Ancak, doğum yeri neresi olursa olsun gençlik yıllarının Nişabur’da geçtiği muhakkaktır.

Ömer Hayyam’ın babası İbrahim, Nişabur’da çadırcılıkla uğraşıyordu. Ömer yaşadığı zamanın âdetleri üzerine kendisine bir mahlas almak zorundaydı. O dönemlerdeki şairler Firdevsi, Enveri, Asumani, Berki gibi görkemli mahlaslar alırken Ömer, babasının işi gereği “ÇADIRCI” anlamına gelen “HAYYAM” mahlasını aldı. Bu mahlas Ömer Hayyam’ın maddeye ve gösterişe önem vermeyişinin bir göstergesi olarak da düşünülebilir. Ancak, Ömer Hayyam’ın çadırcılık sanatı ile uğraştığına dair hiçbir işaret bulunmamaktadır. Almış olduğu eğitim ve terbiye, tahsil zamanını çadırcılıkla geçirmiş bir kimsenin kazanabileceği eğitim ve terbiye değildir.

Kitap Adı : Rubaiyat I Ömer Hayyam
Yayın Tarihi : 30.03.2019
Yazar : İsmet Nadir Atasoy
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 412
ISBN : {isbn}

Rubaiyat I Ömer Hayyam Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Rubaiyat I Ömer Hayyam indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Rubaiyat I Ömer Hayyam Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı İsmet Nadir Atasoy olan Rubaiyat I Ömer Hayyam kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Rubaiyat I Ömer Hayyam Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Rubaiyat I Ömer Hayyam Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Rubaiyat I Ömer Hayyam kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Rubaiyat I Ömer Hayyam Google Drive İle PDF İndir

Rubaiyat I Ömer Hayyam Yandex Disk İle PDF İndir

Rubaiyat I Ömer Hayyam Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel