Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Pdf İndir *Ücretsiz

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Pdf İndir – Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası PDF Kitap İndir

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenSatılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Bilgileri

“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Hâlbuki biz sussak tarih susmayacak. Tarih sussa hakikat susmayacak.” Sezai Karakoç
Osmanlı Devleti’nin parçalanması birkaç ay içerisinde gerçekleşti ve 1918 yılı Ekim ayının son günü artık Osmanlısız bir dünya haritası vardı. Bununla da bitmedi… Önce Saltanat, sonra Halifelik, İngiliz dayatması daha doğrusu oyunu yüzünden birer hamlede kaldırıldı.
1925’te toplumun kılık kıyafeti değiştirildi. Maksat, yeni bir insan vücuda getirmekti. 1928’de bu defa alfabesi (yazısı) elden gitti Osmanlı’nın. Mahir İz’in dediği gibi maksat “maziden alakayı kesmek”ti. 1932’de ezan Türkçeleştirildi. Tüm bunları boşalan camileri satmak veya kiralamak, yıkmak veya arsasını ele geçirip partinin kodamanlarına peşkeş çekmek üzere iç etme adımı takip etti.
Velhasıl, Lozan süreciyle birlikte Osmanlı satılığa çıkarılmıştı. Yalnız antika eşyaları, camileri, medreseleri değil; Ayasofya’sı dâhil pek çok maddi ve manevi varlığı satıldı. Peki kime ve neden?
Elinizdeki kitap, Osmanlı mirasının neden ve nasıl satıldığını ve bir cihan imparatorluğunun cihangirlik sevdasından vazgeçmiş varisi tarafından nasıl hoyratça yok edildiğini gösteriyor. Vâris ne kadar unutmak isterse istesin, enkazdan artakalanlar mutlaka bir yerden başlarını uzatıp seslerini duyuracaklardı.
Mustafa Armağan, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişte ve sonrasında yaşananları ele alarak tarihle yeniden hesaplaşıyor:
SATILIK İMPARATORLUK…

Kitap Adı : Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası
Yayın Tarihi : 16.11.2021
Yazar : Mustafa Armağan
Yayın Evi : HÜMAYUN YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 336
ISBN : {isbn}

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Kitabı Hakkında Bilgiler

HÜMAYUN YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Mustafa Armağan olan Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. HÜMAYUN YAYINLARI ait olan Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Google Drive İle PDF İndir

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Yandex Disk İle PDF İndir

Satılık İmparatorluk Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel