Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Pdf İndir *Ücretsiz

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Pdf İndir – Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış PDF Kitap İndir

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenSeyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Bilgileri

Seyahat olgusunun ortaya çıkışı insanlığın varoluşuyla yaşıttır. Seyahatin tarihi; insanlığın tarihi olduğu gibi bir yanıyla da dünya tarihidir. Seyahatnamenin baş aktörü olan seyyah da seyahatin mihenk taşıdır. Yolculuğu süresince gönül haritasına bakarak yol alır. Toplumsal tip olarak kendisine hareket edebileceği sosyolojik alanlar yaratır.

Seyahatname ve seyahat sosyolojisine dikkatli bakıldığında; aktör olarak seyyahı, aktörün sahası olarak seyahati, aktörün dünyası olarak da seyahatnameyi görürüz. Sosyolojik olarak seyyahtan, seyahatinden ve/veya seyahatnamesinden yola çıkılarak hem dönemlerin hem de o dönemleri var eden geçmişin toplum, toplumsallaşma, kültür, kültürleşme gibi gerçeklikleri analiz edilebilir.

Ortaçağın en büyük İslam gezgini olan İbn Batuta’nın XIV. yüzyıl topraklarında dolaşırken görüp aktardıklarını içeren seyahatnamesi, günümüz dünyası için vazgeçilmez bir kaynaktır. Farklı dünyaları göstererek sosyolojik evren tasavvuruna ve araştırmacılara türlü bakış açıları kazandırır. Sosyoloji; coğrafya, kültür, ekonomi, yaşam tarzları, gündelik hayat, dini hayat, siyasi durum, insan toplulukları gibi konular ile ilgilenerek, toplumu anlama yolunun ana damarlarından birini oluşturur. İbn Batuta, seyahatnamesi vasıtasıyla bu minvalde sosyolojik çözümlemelere kaynaklık eder. Eserinde, klasik sosyologlardan bu yana tartışılagelen birey ve toplum düalizmini aşar. Yaptığı şey; dünyanın keşfidir.

İçinde daima bilinmezlikleri barındıran dünyanın keşfi…

Kitap Adı : Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış
Yayın Tarihi : 10.11.2021
Yazar : Betül Ok Şehitoğlu
Yayın Evi : ÇİZGİ KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 144
ISBN : {isbn}

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Kitabı Hakkında Bilgiler

ÇİZGİ KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Betül Ok Şehitoğlu olan Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ÇİZGİ KİTABEVİ ait olan Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Google Drive İle PDF İndir

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Yandex Disk İle PDF İndir

Seyahatname Sosyolojisi İbn Batuta’nın Gizemli Dünyasına Sosyolojik Bir Bakış Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel