Siyer Kronolojisi (Ciltli) Pdf İndir *Ücretsiz

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Pdf İndir – Siyer Kronolojisi (Ciltli) PDF Kitap İndir

Siyer Kronolojisi (Ciltli) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenSiyer Kronolojisi (Ciltli) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Bilgileri

İslamî ilimlerin iki temel kaynağı olan Kur’an ve Sünnet’e dayanan her ilmî faaliyet ayet ve hadislerin kronolojik sırasını dikkate almak durumundadır. Ancak klasik İslamî külliyâtta bu açıdan ciddi sorunlar bulunmakta, bu sorunları çözüme kavuşturma iddiasındaki çağdaş araştırmaların çoğu da tatmin edici bir netice ortaya koyamamaktadır. Bu nedenle ayetler, hadisler ve siyer olayları arasında sebep-sonuç ilişkilerinin sorunsuzca kurulabildiği, rivayetler tarafından teyid edilen yeni bir siyer kronolojisine ihtiyaç vardır.

Kitapta bu ihtiyaca binaen ilk olarak Nesîʾ, Eşhuru’l-Ḥurum ve el-Ḥaccu’l-Ekber kavramlarının takvimle ilişkisi ele alınmakta, ardından daha sağlam bir siyer kronolojisi oluşturmak için rivayetlerden ve bilimsel verilerden istifade yöntemleri üzerinde durulmakta; bu yöntemler kullanılarak Fil Vakası, Hz. Peygamber’in doğumu, sütanneye verilişi, Şaḳḳu’ṡ-Ṡadr ile Baḥîra kıssalarının mahiyeti ve nübüvvet öncesiyle ilgili diğer bazı olaylara dair tarihler yeniden tespit edilmektedir. Akabinde, ilk vahyin gelişi ile başlayan nübüvvet dönemi, İslâm’a ilk girişler, Habeşistan hicretleri, Garanîḳ Hadisesi, İnşiḳâḳu’l-Ḳamer olayı gibi bu döneme ait olaylar tarihlendirilmektedir. Hicretin tarihi ile başlayan Medine Dönemi’nde ise, ilk yıllardaki bazı müesseselerin teşekkül tarihleri, hicab âyetlerinin nüzûlü, İfk Hadisesi, Medine Vesikası’nın tanzimi, gazveler, seriyyeler, Medine’ye gelen heyetler, Veda Haccı ve Hz. Peygamber’in vefatı gibi çok sayıda olayın tarihinin tespiti yapılmaktadır. Eserde, Hz. Peygamber’in doğumu başta olmak üzere sîretindeki birçok olayın tarihi, rivayetlerin yanı sıra astronomik, coğrafî ve biyolojik veriler yardımıyla tetkik edilmiş, ortaya çıkan yeni tarihlerin hicrî ve miladî karşılıkları eserin sonunda liste şeklinde verilmiş ve takvim üzerinde gösterilmiştir.

Eserde, klasik İslamî kaynaklarda yer alan rivayetlere temkinli bir güvenle ve bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşılmaya çalışılmış; akla, mantığa ve bilime aykırı gibi görünenler üzerinde dahi ayrıntılı tetkikler yapılarak bunların tarihî bir gerçekliğe işaret edip etmedikleri belirlenmeye çalışılmıştır. Bu yönüyle eser, hadislerle siyer rivayetlerini aynı çatı altında toplayarak sağlam bir kronolojik altyapıya sahip yeni bir siyer ilminin teşekkülüne öncülük etmeyi amaçlamaktadır. Güvenilir bir siyer kronolojisinin sebeb-i nüzûl çerçevesinde Kur’an’ın doğru anlaşılmasına sağlayacağı katkılar ise aşikardır.

Kitap Adı : Siyer Kronolojisi (Ciltli)
Yayın Tarihi : 31.10.2018
Yazar : Mehmet Apaydın
Yayın Evi : KURAMER / KUR’AN ARAŞTIRMALARI MERKEZİ
Sayfa Sayısı : 780
ISBN : {isbn}

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Siyer Kronolojisi (Ciltli) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Kitabı Hakkında Bilgiler

KURAMER / KUR’AN ARAŞTIRMALARI MERKEZİ çıkarmış olduğu yazarı Mehmet Apaydın olan Siyer Kronolojisi (Ciltli) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Siyer Kronolojisi (Ciltli) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KURAMER / KUR’AN ARAŞTIRMALARI MERKEZİ ait olan Siyer Kronolojisi (Ciltli) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Google Drive İle PDF İndir

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Yandex Disk İle PDF İndir

Siyer Kronolojisi (Ciltli) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel