Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Pdf İndir *Ücretsiz

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Pdf İndir – Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau PDF Kitap İndir

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenSosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Bilgileri

“… Ancak bununla Montesquieu’nun çalışmasının, modern bilimlerin eksiksiz bir şekilde kanıtlamış olduğu teoremleri kabul eden birçok önermeyi kapsadığını söylemeye çalışmıyorum. Toplumların doğasını keşfetmek için ihtiyaç duyduğumuz araçların neredeyse hiçbiri Montesquieu’nun yaşadığı dönemde yoktu. Târih bilimi o zamanlar çocukluk dönemindeydi ve yeni yeni gelişmeye başlıyordu. Gezginlerin uzaklardaki toplumlara ilişkin anlattıkları hikâyeler oldukça azdı ve güvenilir değildi. Ayrıca belirli bir yöntem çerçevesinde hayâtın çeşitli olaylarını (ölümler, evlilikler, suç vs.) sınıflandırmamıza olanak sağlayan istatistik bilimi o zamanlar kullanılmıyordu. Bunun yanı sıra toplum, bizimkine benzer, kendine özgü bir ruha sâhip, yaşayan büyük bir canlı organizma olduğundan dolayı insan aklı ve onun oluşturmuş olduğu yasalar, toplumsal yasaları daha doğru bir şekilde algılamamıza yardımcı olmaktadır. Oysa geçtiğimiz yüzyılda bu tür çalışmalar yalnızca başlangıç aşamasındaydı. Lâkin bilime katkı yapmanın tek yolu, tartışmasız gerçeklerin keşfi değildir. Bilimin kendi nesnesinin, doğasının, yönteminin farkına varmasını sağlamak ve üzerine kurulacağı temelleri hazırlamak da aynı ölçüde önemlidir. Montesquieu’nun bilimimize yapmış olduğu katkı da işte tam olarak budur. O, târihi her dâim doğru bir şekilde yorumlamamıştır. Dolayısıyla onun yanlış olduğunu kanıtlamak oldukça kolaydır. Ancak ondan önce hiç kimse kendinden sonra gelenleri gerçek toplum bilimine yönlendirme yolunda bu kadar ilerleyememiştir. Ayrıca hiç kimse bu disiplinin kurulması için gerekli olan koşulları bu kadar açık bir şekilde idrâk edememiştir.”

Kitap Adı : Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau
Yayın Tarihi : 26.10.2020
Yazar : Emile Durkheim
Yayın Evi : DORLİON YAYINEVİ
Sayfa Sayısı : 144
ISBN : {isbn}

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Kitabı Hakkında Bilgiler

DORLİON YAYINEVİ çıkarmış olduğu yazarı Emile Durkheim olan Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DORLİON YAYINEVİ ait olan Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Google Drive İle PDF İndir

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Yandex Disk İle PDF İndir

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu Ve Rousseau Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel