Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Pdf İndir *Ücretsiz

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Pdf İndir – Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages PDF Kitap İndir

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenTarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Bilgileri

İngiliz, Fransız, Alman ve Rus kartografların İstanbul için özel olarak hazırladıkları 14.-19. yüzyıllara ait haritaların çoğunlukta olduğu atlasta ayrıca İtalyanca, Yunanca, Macarca, Ermenice ve İsveççe İstanbul’un tarihteki haritaları yer alıyor.
 
Roma ile aynı yıllarda yerleşim alanı olarak seçilen İstanbul’un antik dönemine ilişkin Homerus’un anlatımına göre 17. ve 18.yüzyıllarda çizilen haritaların detaylarında MÖ 513-480 yıllarında İstanbul ve Çanakkale Boğazları üzerinde kurulan Darius Hispastes ve Kserkses köprülerinin anlatım ve çizim detayları ilk kez Tarihte İstanbul Haritaları kitabında yer alıyor. 
 
Dünya kütüphanelerinden derlenen pek çok harita ve belge ilk kez bu kitapta bir araya getirildi. 
Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan Tarihte İstanbul Haritaları atlası, Tarihte Türkiye Haritaları atlasının devamı niteliğinde. 
 
Boyut Yayın Grubu’nun Koleksiyon Kitaplar serisinde Bülent Özükan’ın hazırlayarak yayınladığı Tarihte İstanbul Haritaları kitabı, Osmanlı ve Türk coğrafyasına ilişkin büyük boyda yayınlanan (51.5 x 35 cm) kitaplar serisinin altıncısını oluşturuyor. 
 
 
Editör: Bülent Özükan
Önsöz: Prof.Dr.İlber Ortaylı
Sunum: Prof.Dr.A.M.Celal Şengör
İngilizce Haritalar: Prof.Dr. Doğan Uçar
Fransızca Haritalar: Dr.M. Sinan Genim
Almanca Haritalar: Dr.Ahmet Işık Doğan
Rusça Haritalar: Doç. Dr. Mehmet Perinçek
Osmanlıca Harita Başlıkları Yazımı: Prof.Dr. Mustafa Kaçar
Danışman: Doğan Kuban ve Cahit Kayra

Kitap Adı : Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages
Yayın Tarihi : 05.05.2020
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : BOYUT YAYIN GRUBU
Sayfa Sayısı : 336
ISBN : {isbn}

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Kitabı Hakkında Bilgiler

BOYUT YAYIN GRUBU çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BOYUT YAYIN GRUBU ait olan Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Google Drive İle PDF İndir

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Yandex Disk İle PDF İndir

Tarihte İstanbul Haritaları – Maps Of Istanbul Through The Ages Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel