Tıbbın Kısa Tarihi Pdf İndir *Ücretsiz

Tıbbın Kısa Tarihi Pdf İndir – Tıbbın Kısa Tarihi PDF Kitap İndir

Tıbbın Kısa Tarihi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenTıbbın Kısa Tarihi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Tıbbın Kısa Tarihi Bilgileri

Dokuz bin yıl önce tarihteki ilk beyin ameliyatı Suhte şehrinde gerçekleştirilmişti. Bulunan kalıntılardan anlaşılan ameliyatı gerçekleştirilen 13 yaşındaki bir kız çocuğuydu. Bu kız çocuğunun hikayesiyle başlayan Tıbbın Kısa Tarihi, tıbbın serüvenini, geçirdiği aşamaları ve gelişimini okuyucuyu sıkmadan farklı ilgi alanlarına sahip her insanın anlayabileceği yalın bir dille anlatıyor.
Biri doktor, diğeri öykücü iki yazarın elinden çıkan bu kitap, her bölümün başında verdiği hikayelerle, anlatacağı döneme dair okuyucuya tarihî kesitler sunuyor. Milattan öncesinden başlayarak, İslâm öncesi ve sonrası dönemleri, her dönemin önemli hekimleri ve tıbbi gelişmeleriyle aktarıyor. İslâm’ın doğuşu sonrası tercümelerle büyüyen İslâm tıbbını, telif dönemiyle beraber yetişen tabiplerle, İbn Sînâ ve Zekeriya Râzî gibi büyük hekimlerle Altın Çağı’na ulaştıran Tıbbın Kısa Tarihi, bu tıbbın Moğol istilaları ve haçlı seferleri sonrasında Batılıların elinde nasıl modern tıbba dönüştüğünü okuyucuya sunuyor.
Tıp biliminin, kadim dönemlerden modern döneme Müslümanların ellerinde nasıl gelişerek geldiğini okumak isterseniz Tıbbın Kısa Tarihi sizi bir nefeste dokuz bin yıl önce beyninden ameliyat olan kızın hikayesinden günümüze keyifle getirecek.
Kitaptan alıntılar:
-İbn-i Sînâ’nın tıp dünyasına etkisi öylesine büyüktür ki, Batılılar onun Modern Tıbbı reddedip, yeni bir tıbbi sistem kurduğu için bu kadar meşhur olduğunu dile getirmişlerdir.
-Dr. Müyesserî’ye göre, eğer insan sağlıklı bir vücuda sahip olmazsa, Allah hakkında tefekkür edip ona gerektiği gibi kulluk edemez.
-Zerdüştler burun ve ağız için maskeyi ilk keşfedenlerdir. Bir doktor hastayı muayene ettiği sırada mutlaka elinde burun ve ağzını kapattığı beyaz bir mendil olurdu. Bu mendile ise penam adını verirlerdi.
-Bîrûnî, seyyar hastane sistemini başlatan ve gelişmesine sebep olan ilk hekim olmuştur. Bu hastaneler kırsal, dağlık bölgelerde veya köylerde yaşayanların talepleri doğrultusunda geçici olarak kurulur ve daha sonra ihtiyaç olan bölgelere giderek hizmet vermeye devam ederdi.

Kitap Adı : Tıbbın Kısa Tarihi
Yayın Tarihi : 12.11.2021
Yazar : Yasir Mali
Yayın Evi : HİKMET AĞACI YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 228
ISBN : {isbn}

Tıbbın Kısa Tarihi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Tıbbın Kısa Tarihi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Tıbbın Kısa Tarihi Kitabı Hakkında Bilgiler

HİKMET AĞACI YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Yasir Mali olan Tıbbın Kısa Tarihi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Tıbbın Kısa Tarihi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Tıbbın Kısa Tarihi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. HİKMET AĞACI YAYINLARI ait olan Tıbbın Kısa Tarihi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Tıbbın Kısa Tarihi Google Drive İle PDF İndir

Tıbbın Kısa Tarihi Yandex Disk İle PDF İndir

Tıbbın Kısa Tarihi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel