Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Pdf İndir *Ücretsiz

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Pdf İndir – Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları PDF Kitap İndir

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenTürk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Bilgileri

Çalışmanın birinci bölümünde, çocuk düşürtme ve çocuk düşürme ile gebeliğin sona erdirilmesi temel kavramları açıklanmıştır. Ardından ceninin hukuki statüsü ve ceza hukukunca korunmasına yer verilmiştir. Bu çerçevede, ceninin ceza hukukunca korunmasının temeli olarak, çocuk düşürmenin suç olmaktan çıkarılması eğilimi ile suç ve ceza politikasına ilişkin taleplerin dengelenmesi görüşlerine yer verilerek, süreye bağlı çözüm ile indikasyona bağlı çözümler açıklanmıştır. Bunun sonucu olarak tıbbi sebepler, embriyo patolojik sebepler, hukuki-ahlaki sebepler, sosyal-ekonomik sebepler ele alınmış ve ardından özellikle nüfus planlaması açısından bakış, teolojik yaklaşım, ahlaki yaklaşım, tıbbi yaklaşım ile sosyal ve ekonomik yaklaşım ile ilgili değerlendirmelere yer verilmiştir. Bu bölüm içinde konunun tarihsel gelişimi de ilkel Ceza Hukukundan, Çin Ceza Hukukuna, Mısır Ceza Hukukundan Mezopotamya Uygarlıkları Ceza Hukukuna, Eski Yunan Ceza Hukukundan Roma Ceza Hukukuna, Ortaçağ Ceza Hukukundan Kanonik Ceza Hukukuna, Cermen Ceza Hukukundan Yeni Zamanlar Ceza Hukuku ile Modern Ceza Hukukuna kadar temel kaynaklara atıf yapılarak doyurucu bir şekilde açıklanmıştır. Ardından konunun İnsan Hakları Hukuku boyutu üçüncü paragrafta ele alınmış, bu çerçevede Birleşmiş Milletler Örgütü bünyesinde hazırlanan uluslararası sözleşmelere değinildikten sonra, özellikle Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarına da ayrıntılı bir şekilde yer verilip, değerlendirmeler yapılmıştır.Karşılaştırmalı hukuktaki durumun irdelendiği birinci bölümdeki son paragraf olan 4.paragrafta, konu öncelikle Anglo-Sakson Hukukunda ve bu hukuk sisteminde yer alan ülkelerden özellikle İngiliz Ceza Hukuku, İrlanda Ceza Hukuku, Amerikan Ceza Hukuku ve Kanada Ceza Hukuku bakımından ana hatlarıyla ele alınmıştır. Ardından Kıta Avrupası Hukuku’na yer verilmiş ve bu çerçevede Alman, İsviçre, Avusturya, İtalyan, Belçika, Hollanda, Portekiz ve İspanyol Ceza Hukuku değerlendirme konusu yapılmıştır. Bu kısımda eski Doğu Blokunu oluşturan Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden Polonya, Romanya ve Rusya Federasyonu Ceza Hukuku da bu suç bakımından değerlendirilmiştir.Bu geniş altyapıya dönük açıklamalardan sonra mevzuatımızda yer alan ve tezin temel konusunu oluşturan çocuk düşürtme ve düşürme suçları altıncı paragrafta ayrıntılı bir şekilde ele alınıp değerlendiriliyor. Son paragrafta ise, çocuk düşürtme ve düşürme suçlarıyla ilgili Ceza Muhakemesi Hukuku sorunlarına yer veriliyor. Böylece soruşturma ve kovuşturma şartları ve bu suçlarda görevli mahkemenin belirlenmesi konusu yanında bu suçların yurtdışında işlenmesi durumundan kaynaklanacak sorunlara da Milletlerarası Ceza Hukuku başlığı altında bazı açıklamalarda bulunuluyor.

Kitap Adı : Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları
Yayın Tarihi : 17.11.2016
Yazar : Salih Oktar
Yayın Evi : ON İKİ LEVHA YAYINCILIK
Sayfa Sayısı : 273
ISBN : {isbn}

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Kitabı Hakkında Bilgiler

ON İKİ LEVHA YAYINCILIK çıkarmış olduğu yazarı Salih Oktar olan Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ON İKİ LEVHA YAYINCILIK ait olan Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Google Drive İle PDF İndir

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Yandex Disk İle PDF İndir

Türk Ceza Kanununda Çocuk Düşürtme ve Çocuk Düşürme Suçları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel