Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Pdf İndir *Ücretsiz

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Pdf İndir – Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları PDF Kitap İndir

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenTürkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Bilgileri

Bu kitap, Türkçe üzerine derlem dilbilimin ilke ve yöntemleriyle ortaya koyulmuş bilimsel araştırma projelerinin sonuç raporlarını içermektedir. Bu anlamda kitapta yer alan Türkiye Türkçesi Çevrim İçi Haber Metinlerinde Yeni Sözlerin (Neolojizm) Otomatik Çıkarımı, Türkiye Türkçesi Eşdizim Sözlüğü’nün Sayısallaştırılması, Türkiye Türkçesi Söz Varlığında Sıfatların Eşdizimliliği -Derlem Tabanlı Bir Uygulama- ve Türkçenin Tarihsel Derlemini Hazırlamak başlıklı bölümler doğrudan TÜBİTAK tarafından desteklenmiş olan 1001 Ulusal Araştırma Projelerinin sonuç raporlarına dayanmaktadır.

Doğrudan proje sonuç raporlarına dayanan bölümlerin yanı sıra bu sonuç raporlarından dolaylı olarak söz konusu TÜBİTAK projelerinin desteğiyle oluşturulan derlemler’in altyapısına dayanılarak ortaya koyulan ve Mersin Üniversitesi BAP birimi tarafından desteklenen Derlem Tabanlı Çevrim İçi Türkçe Öğrenici Sözlüğü -Önadlar A Maddebaşı- ile Türk Çocuk Yazınında Söz Varlığı -Derlem Tabanlı Bir Uygulama- başlıklı araştırmalar kitapta yer alan diğer bölümlerdir.

Yine, Mersin Üniversitesi BAP biriminin desteği ile disiplinler arası bir çalışma olarak ortaya koyulan Bilim Dili Olarak Türkçe: Gözbilim (Oftalmoloji) Terimleri Üzerine Derlem Tabanlı Bir Araştırma ve Çukurova Üniversitesi BAP birimince desteklenen Türk Yazın Dilinde Argo -Derlem Tabanlı Bir Uygulama- başlıklı çalışmalar içerikte yer alan Türkçe üzerine diğer derlem dilbilim uygulamalarıdır.

Öte yandan halen proje aşamasında olan Çok Sözcüklü Birimler: Yazılı Türkçede Sözcüksel Setler veya ‘N’ Sayıdaki Ardışık Sözcük Dizilerinin Yapı Özellikleri başlıklı bölüm ise alan uzmanlarınca Türkçe üzerine yürütülmüş bir derlem uygulaması olarak bu kitapta yerini almıştır.

Kitap Adı : Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları
Yayın Tarihi : 23.10.2014
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : KARAHAN KİTABEVİ
Sayfa Sayısı : 327
ISBN : {isbn}

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Kitabı Hakkında Bilgiler

KARAHAN KİTABEVİ çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KARAHAN KİTABEVİ ait olan Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Google Drive İle PDF İndir

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Yandex Disk İle PDF İndir

Türkçe Üzerine Derlem Dilbilim Uygulamaları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel