Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Pdf İndir *Ücretsiz

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Pdf İndir – Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi PDF Kitap İndir

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenUluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Bilgileri

 Savaş…
Terörizm…
Finansal krizler…
İnsan hakları ihlalleri…
Çevre sorunları…
İç savaşlar…
Ekonomi güvenliği ve ticaret savaşları…
Uluslararası göç…
Hızlı nüfus artışı ve kaynakların hızla tükenmesi…
Kitle imha silahlarının yayılması…
Irkçılık ve yabancı karşıtlığı…
Sınıraşan suçlar ve suç örgütleri…
İstihbarat savaşları…
Deniz haydutluğu…
Yabancı savaşçılar, paralı askerler ve otonom silahlar…
Siber mücadeleler…
Salgın hastalıklar…
***
Tarihin büyük bir bölümünde uluslararası alanın temel güvenlik sorununu, insanlığın kendi türüyle olan kadim mücadelesinin tezahürü olan devletler arası savaşlar oluşturmuştur. Günümüzde sayıları giderek azalsa da geleneksel savaşların çeşitli boyutlarda ve isimler altında devam ettiğini belirtmek gerekmektedir. Fakat uluslararası güvenliğin gündemi bugün, savaş sahasında karşılaşan orduların ortaya çıkardığı tehdidin ötesinde geniş bir yelpazedeki meseleler çerçevesinde şekillenmektedir. Artık uluslararası alanda güvenliği konuşmak; farklı aktörlerin, tehdit kaynaklarının ve sorun alanlarınınanaliz edilmesiyle mümkün hale gelmektedir.
Dr. Emre Çıtak ve Dr. Sami Kiraz editörlüğünde hazırlanan Uluslararası Güvenlik: Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi isimli bu kitap; uluslararası güvenliğin söz konusu geniş gündemini meseleler temelli başlıklar halinde ele almaktadır. Bu çalışma yapılırken temel kaygı ve amaç, “Uluslararası güvenliğin gündeminde ne var?” ve “Günümüzde uluslararası topluma yönelik tehditler nelerdir?” sorularına ayrıntılı fakat kapsamı dağıtmadan bir cevap aramak olmuştur. Bu arayışta; kitaptaki 26 başlıkta gündem konusuyla ilgili kavramsal ve tarihsel bir çerçeve çizilmesi ve meselenin uluslararası güvenlik boyutunun derinlemesine irdelenmesi temel yaklaşım olmuştur. Güvenlik Çalışmalarına ve çalışanlarına faydalı olması dileğiyle…

Kitap Adı : Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi
Yayın Tarihi : 20.10.2020
Yazar : Kolektif
Yayın Evi : ORİON KİTABEVİ AKADEMİK KİTAPLAR
Sayfa Sayısı : 648
ISBN : {isbn}

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Kitabı Hakkında Bilgiler

ORİON KİTABEVİ AKADEMİK KİTAPLAR çıkarmış olduğu yazarı Kolektif  olan Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. ORİON KİTABEVİ AKADEMİK KİTAPLAR ait olan Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Google Drive İle PDF İndir

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Yandex Disk İle PDF İndir

Uluslararası Güvenlik Gelenekselden Güncele Bir Gündem Analizi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel