Ummü’l-Kitab Pdf İndir *Ücretsiz

Ummü’l-Kitab Pdf İndir – Ummü’l-Kitab PDF Kitap İndir

Ummü’l-Kitab ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenUmmü’l-Kitab ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Ummü’l-Kitab Bilgileri

Aleviliğin ilk yazılı kaynak kitaplarından olan Ummü’l-Kitâb, beşinci imâm Muhammed Bâkır’ın (676-733/4), öğrenci ve müritleriyle soru-yanıt yöntemiyle yaptığı konuşmaları, bâtıni bağlamda dinsel-inançsal görüşlerini içermektedir. Soru ve yanıtlardan bir örneği görelim:

“Kur’an ayetleri hangi şehirlerde inmiştir? Konuyla ilgili bâtıni yorum nedir?” Soru 28 [355]:

İmam Bâkır’ın Kur’an’a ilişkin verdiği bilgiler ve tanımlamalar Ortodoks İslamın inanç anlayışına ve bu kanaldan öğrendiğimiz Kur’an hakkındaki tüm bilgilere tamamıyla aykırıdır. Bu durum, bize doğru olarak geldiği iddia edilen İslam’ın kutsal Kitâbına ilişkin tarihsel bilgilerin sorgulanması gerektiğini açıkça göstermektedir. İşte Kur’an surelerinin nerelerde indiğine dair verilen birkaç kısa cimle:

“…İlim sahibi Bakır –Onun selâmı üzerimize olsun- şöyle dedi: ‘Birincisi el-Hamd suresi Mekke’de indi. El-Bakara suresi de Mekke’de indi. Al-i İmran Medine’de indi. En-Nisa Basra’da indi. El-Maide Şam’da, el-En’am Beytü’l-Mukaddes’te, el-A’raf suresi Yemen ve Yesrib’de, el-Enfal suresi de Kufe’de indi. [356] Yüz beş sure de dünyanın her tarafında indi…”

Kitap Adı : Ummü’l-Kitab
Yayın Tarihi : 03.12.2009
Yazar : İsmail Kaygusuz
Yayın Evi : DEMOS YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 392
ISBN : {isbn}

Ummü’l-Kitab Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Ummü’l-Kitab indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Ummü’l-Kitab Kitabı Hakkında Bilgiler

DEMOS YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı İsmail Kaygusuz olan Ummü’l-Kitab kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Ummü’l-Kitab Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Ummü’l-Kitab Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DEMOS YAYINLARI ait olan Ummü’l-Kitab kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Ummü’l-Kitab Google Drive İle PDF İndir

Ummü’l-Kitab Yandex Disk İle PDF İndir

Ummü’l-Kitab Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel