Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Pdf İndir *Ücretsiz

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Pdf İndir – Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) PDF Kitap İndir

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenYıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Bilgileri

1354 yılında doğdu. I. Murat’ın büyük oğlu olup annesi Gülçiçek Hatun’dur. 1381 yılı dolaylarında Germiyanoğlu Süleyman Çelebi’nin kızı Sultan Hatun’la evlendi ve eşinin çeyizi olarak Osmanlılara bırakılan topraklara sancakbeyi tayin edildi. Yerleştiği Kütahya’da Osmanlı Devleti’nin doğu sınırlarının muhafazasıyla görevlendirildi. 1386’da babasının Karamanoğlu Alâeddin Bey’e karşı giriştiği sefere katıldı, Frenk Yazısı Savaşı’nda gösterdiği cesaret ve atılganlık dolayısıyla Yıldırım lakabını aldı. Şehzade Bayezid, 15 Haziran 1389’da Türklerin Rumeli’deki geleceğini tayin eden Kosova Savaşı’nın kazanılmasında önemli rol oynadı. Bu savaş sırasında babası I. Murat çok ağır bir şekilde yaralanınca, büyük oğul olması ve üstün yeteneği dolayısıyla kendi yerine onun getirilmesini vasiyet etti. I. Murat’ın ölümüyle de bu vasiyet gereği tahta çıkarıldı. Devlet erkânının tavsiyesiyle, hayattaki tek kardeşi Yakup’u herhangi bir iç savaşa sebep olmaması için öldürttü. Bu arada esir düşen Sırp Prensi Lazar da savaş meydanında idam edildi…
Padişahlar serimizde yer alan en önemli isimlerden biri de Yıldırım Bayezid’dir. Tarih onu gerek haçlılarla girdiği savaşlarla, gerekse Timur’la yaşadıkları mektuplaşma ve büyük güç savaşıyla tanımaktadır.

Kitap Adı : Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi)
Yayın Tarihi : 18.09.2020
Yazar : Ahmet Seyrek
Yayın Evi : MAVİÇATI YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 162
ISBN : {isbn}

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Kitabı Hakkında Bilgiler

MAVİÇATI YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Ahmet Seyrek olan Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. MAVİÇATI YAYINLARI ait olan Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Google Drive İle PDF İndir

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Yandex Disk İle PDF İndir

Yıldırım Bayezid (Padişahlar Serisi) Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel