Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Pdf İndir *Ücretsiz

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Pdf İndir – Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım PDF Kitap İndir

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenYıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Bilgileri

Blanqui’nin 1872’de Taureau Kalesi hapishanesinde kaleme aldığı Yıldızlardan Ebediyete, 19. yüzyılda bilimle yakınen ilgilendiklerini bildiğimiz sosyalist ve anarşist düşünürlerin oluşturduğu geleneğin en şaşırtıcı halkalarından biri. 1930’lu yılların ortalarında Benjamin ve Borges’in ayrı ayrı keşfetmesine kadar unutulmuş olan bu metinde, devrinin bilimsel bulgularını bir araya getirerek son derece özgün bir tür “paralel evren” ve “ebedi dönüş” kuramı geliştiriyor Blanqui.
Kant’ın Pratik Aklın Eleştirisi’nde yaptığı o müthiş tespitin bir kişide can bulmasıyla karşı karşıyayız: “Zihni hep yeni ve gittikçe artan bir hayranlık ve huşuyla dolduran iki şey var: Üzerimdeki yıldızlı gökyüzü ve içimdeki ahlak yasası.” İçindeki ahlak yasasının basıncıyla devletin yasalarına karşı çıkarak devrimci olmuş birinin, üstelik de özgürlüğü devlet tarafından gasp edilmişken, göklerdeki yıldızlara dair yazmasında müthiş maneviyat telkin edici bir şeyler olduğuna inanıyor ve bu güzel kitabı kavranmasını ve bağlamsallaştırılmasını kolaylaştıracak metinlerle birlikte sunuyoruz.
Tuncay Birkan, Sunuş’ta bilim karşısındaki şüpheciliğin bazı haklı gerekçelerle yaygınlaştığı uzun bir dönemin ardından Blanqui’ninki gibi “antika” metinleri yayınlamak ve okumaktan ne beklenebileceğini anlatıyor. Jacques Ranciére, 19. yüzyıla bakınca sadece pozitivizme, eğitime ve mekanik determinizme duyulan safdillik derecesinde bir inanç görenlerin fena halde yanıldıklarını gösteren bir figür olarak ele alıyor Blanqui’yi. Aykut Çelebi Borges’in ve özellikle de Walter Benjamin’in eserlerinin kılcal damarlarında bu ayrıksı metnin yarattığı derinlemesine etkinin izlerini sürüyor. Berna Kılınç ise metnin bilim tarihi içindeki yerini, 19. yüzyıldaki bilimsel faaliyetlerin ayrıntılı ve zihin açıcı bir haritasını sunarak anlatıyor ve kitaptaki astronomi tezinin bugünün bilimsel bakışı açısından ne ölçüde savunulabilir olduğunu değerlendiriyor.
 

Kitap Adı : Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım
Yayın Tarihi : 23.10.2015
Yazar : Louis Auguste Blanqui
Yayın Evi : METİS YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 192
ISBN : {isbn}

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Kitabı Hakkında Bilgiler

METİS YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı Louis Auguste Blanqui olan Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. METİS YAYINLARI ait olan Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Google Drive İle PDF İndir

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Yandex Disk İle PDF İndir

Yıldızlardan Ebediyete Astronomiyi Temel Alan Bir Varsayım Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SMM Panel