Yoksulların Zaferi Pdf İndir *Ücretsiz

Yoksulların Zaferi Pdf İndir – Yoksulların Zaferi PDF Kitap İndir

Yoksulların Zaferi ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenYoksulların Zaferi ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Yoksulların Zaferi Bilgileri

Birinci Dünya Savaşı öncesine yönelik tahminler, milli gelirden kişi başına düşen payın İstanbul ve çevresinde 2.085 kuruş; Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde 1.180 kuruş; İç ve Doğu Anadolu’da 771 kuruş olduğunu göstermektedir. Dört yıl süren Birinci Dünya Savaşı boyunca cephelere asker yetiştirilmeye çalışılırken işgücünde doğan büyük açık nedeniyle

üretim yıldan yıla azalmış, milli gelirden en az pay alan İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri, giderek daha da fakirleşmişti. Yine de. Kurtuluş Savaşı’nı finanse edecek mali kaynakların, yabancı işgalleri dışında kalan ve Anadolu’nun en fakir kesimleri olan İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde aranması gerekecekti.

“Üç milyon liranın ek ödenek olarak verilmesinin gerekçesini dinlerken, gerek Bakan Bey, gerek bu paranın verilmesini uygun bulan milletvekilleri başkent İstanbul halkının aç kalma tehlikesinden söz ettiler. Beyler, rica ederim, başkent ne demektir? Hükümet merkezidir değil mi? Burada yaşayanlar aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya iseler, Anadolu’nun, bu milletin her türlü özveride bulunan ve çile çeken kitlesi olan Anadolu halkının büyük çoğunluğu yıllardır açtır, sefildir. Köylerde ancak dullarla tüyü bitmedik yetimler, sakatlar, ihtiyarlar tarlalarda çalışıyorlar. Onların elde ettikleri ürünleri de devlet değerinin çok altında alıyor, parasını bile ödemeden senede bağlıyor, sonra ortaya bir sürü sütü bozuk vurguncu çıkıyor. Onların ne yediğini, ne giydiğini yıllardır düşündük mü? Biz burada bütün milleti temsil ediyoruz. Ben başkent halkı aç kalsın demiyorum, fakat ekmeksiz ve donsuz kalmış Anadolu’nun acıklı durumunun asla aklımıza gelmediğini acı duyarak başkent halkının açlık tehlikesine karşı çareler düşünür ve bugün devletin kasalarının bomboş olması nedeniyle yeni bir borçlanma yoluyla para bulmaya çalışırken, mutsuz Anadolu halkı için de birşeyler düşünmekte olduğumuzu söyleyebilmiş olsaydık, teselli bulurduk. Çünkü zaten yıllardır Anadolu’ya nasihat ve teselliden başka İlgi göstermiş değiliz. Hala mı beyler, hala mı yalnızca başkent halkı?..”

Sinop Milletvekili Fehmi Efendi’nin sözlerinden çıkan acı gerçek şudur: 1918 yılı sonlarında başkent İstanbul’un halkı açtır. Devlet halka ekmek verebilmek için 3 milyon lirayı bile bulamamakta, bunun için borçlanmak zorunda kalmaktadır. Bu durum, ekonominin ve devletin mali durumunun ne kadar güçsüz olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Devletin mali güçsüzlüğü giderek artacak, Mayıs 1919’da devlet, memurlarına aylık ödeyemez duruma gelecektir.

Kitap Adı : Yoksulların Zaferi
Yayın Tarihi : 01.08.2007
Yazar : Alptekin Müderrisoğlu
Yayın Evi : DENİZBANK
Sayfa Sayısı : 316
ISBN : {isbn}

Yoksulların Zaferi Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Yoksulların Zaferi indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Yoksulların Zaferi Kitabı Hakkında Bilgiler

DENİZBANK çıkarmış olduğu yazarı Alptekin Müderrisoğlu olan Yoksulların Zaferi kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Yoksulların Zaferi Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Yoksulların Zaferi Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DENİZBANK ait olan Yoksulların Zaferi kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Yoksulların Zaferi Google Drive İle PDF İndir

Yoksulların Zaferi Yandex Disk İle PDF İndir

Yoksulların Zaferi Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel