Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Pdf İndir *Ücretsiz

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Pdf İndir – Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri PDF Kitap İndir

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenZahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Bilgileri

Büyüklüğü ve kahramânlığı gönüllerinde taşıyan nice Türk, asır­lar içinde milletimizin hâfızasına girmiş ve aslâ çıkmamışlardır. Bu­nun nice misâlleri arasında Akşemseddin de vardır ve o, hep Türk kahramânlarının en ön sırasında olmayı başarmıştır. Başka hiçbir vasfı olmasa, sâdece İstanbul’un mânevî fâtihi bilinmesi, onun bü­yüklüğüne kifâyet eder. Lâkin, Akşemseddin, daha pek çok güzîde vasfı üstünde taşımaktadır. O, devrinin en meşhûr hekimlerinden biridir. Sokaktaki, köydeki, beldeki sıradan insanımızdan pâdişâh ve hânedân mensuplarına varıncaya kadar, onun tedâvisiyle şifâ bulan kişiler, neredeyse bir ordu kalabalığındadır. Tıbdan coğrafya ve târîhe, Kur’ân tefsîrinden fıkıha, hadîs ilminden eczâcılığa varınca­ya kadar, o devrin ayaklı kütüphânesi ve ayaklı laboratuvarı bilinen bir mevkide duran Akşemseddin, bunca imrenilecek, kıskanılacak hasletlerini yeterli görmemiş, bu saymaya çalıştığımız işlere “zâhir” sıfatını kondurmuştur. Zâhir, dış demektir. Zâhir, kabuk demek­tir. Zâhir, beden gözünün gördükleri, beden kulağının işittikleri­dir. Akşemseddin kâbındaki bir tecessüs ve merâk âbidesi, elbette zâhir ile yetinmeyecekti. Daha fazlasını taleb edip isteyecekti. Bu maksatla, ne kadar zâhir kapısı varsa hepsini kapatıp bâtın iklîmine daldı. Bâtın, öz demekti. Bâtın için içi, hakîkat meyvesinin usâresi demekti. Bâtın, ucu ve bucağı olmayan haşîn dalgalı bir ummân de­mekti. O ummânda rehbersiz ve kılavuzsuz gezilip dolaşılamazdı. Hacı Bayrâm-ı Velî, Akşemseddin’e kılavuz oldu ve onu bâtın okya­nusunda, en sâkin limana çekip, kemâle erdirdi. Ankara’daki Hacı Bayrâm-ı Velî Dergâhı’na mürîd olan Akşemseddin, oradan çıktı­ğında, bâtın ilminin gönül kanatlandıran bahçesinde, daldan dala konan bir bülbül olmuş idi.
Turgut Güler, Akşemseddin hakkında şimdiye kadar yazılmış makâle ve kitap hacmindeki inceleme, araştırma ve roman tarzı eserlerin bi­rinci kaynağı olan ve Süleymâniye Kü­tüphânesi’nde iki ayrı nüshası bulunan Emîr Hüseyin Enîsî Efendi’nin kaleme aldığı Menâkıb-ül-Akşemsüddîn’i devrin kelime dağarcığı ve üslûbuna uygun şekilde yeniden söyleyerek notlandırmış ve bugünkü okurun istifâdesine sunmuştur.

Kitap Adı : Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri
Yayın Tarihi : 19.04.2022
Yazar : Turgut Güler
Yayın Evi : DİVAN KİTAP
Sayfa Sayısı : 160
ISBN : {isbn}

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Kitabı Hakkında Bilgiler

DİVAN KİTAP çıkarmış olduğu yazarı Turgut Güler olan Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. DİVAN KİTAP ait olan Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Google Drive İle PDF İndir

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Yandex Disk İle PDF İndir

Zahirden Batına Akşemseddin’in Menkıbeleri Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel