Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Pdf İndir – RAHLE YAYINLARI Pdf İndir

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Pdf İndir – Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları PDF Kitap İndir

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları ücretsiz indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerindenZekatla Alakalı Sualler ve Cevapları ücretsiz indirip, ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Bilgileri

Kurân-ı Azîmüşşân, “Zekâtı verin” emriyle, zengin Müslümanlara zekâtın farz kılındığını sarâhaten bildirmektedir. Zekât, İslâmın beş temel rüknünden birisi olup, hayât-ı ictimâıyye-i beşeriyyede hatt-ı muvâsalayı temîn etmeye vesîledir. Resûl-i Ekrem (asm) Efendimiz, Zekât İslâmın köprüsüdür buyurmakla, zengin ile fakìr arasındaki muvâsalanın zekât köprüsüyle tahakkuk edeceğini bildirmektedir. Evet, zekât sebebiyle, zenginler ile fakìrler arasında şefkat, merhamet, saygı ve hürmet gibi ahlâk-ı âliyye yeşerir ve yerleşir. Kezâ, kalblerdeki mal ve servete karşı olan muhabbet zâil olur. Hayât-ı ictimâıyye âsâyiş, huzûr ve sükûna kavuşur. Evet, târih şâhiddir ki; zekât müessesesi, devlet-i şerıyye eliyle hakkıyla icrâ ve tatbîk edildiği zamânlarda Müslümanlar müreffeh bir hayât yaşamış; aralarında kin, nefret ve adâvet gibi ahlâk-ı rezîle zâil olmuş; kavga, kargaşa ve anarşi son bulmuştur. Nev-i beşer, evâmir-i İlâhiyyeye imtisâl etmesi sebebiyle daha dünyâda iken Cennet-misâl bir hayâta mazhar olmuş; dâr-ı âhirette ise ebedî bir Cenneti kazanma müjdesini almıştır. Dünyâ ve âhiret saâdetini elde etmek için bu dâr-ı imtihân denilen dünyâda bulunan her bir mümîn, elbette Allahın “Zekâtı verin”emrini, şerîatın tayîn ve tesbît ettiği ölçüler dâiresinde edâ etmeye çalışır. Edille-i şerıyye tabîr edilen kitâb, sünnet, icmâ-ı ümmet ve kıyâs-ı fukahânın tesbît ettiği çerçevenin dışına çıkıldığı zamân, elbette edâ edilen bir ibâdetin -kişinin niyyeti ne olursa olsun- sahîh olmadığını, Allah katında merdûd olduğunu bilir. O hâlde, biz Müslümanlara düşen vazîfe; bu zekât ibâdetini kitâb, sünnet, icmâ-ı ümmet ve kıyâs-ı fukahâ çerçevesinde îfâ etmektir. Bu konudaki yanlış ve bâtıl inançlara kapılmadan, sırât-ı müstakìm olan ehl-i sünnet vel-cemâatin cadde-i kübrâsından ayrılmamaktır. İşte bizler, başta rızâ-i İlâhîye nâil olmak ve Müslümanların zekât ibâdetini sahîh bir şekilde edâ etmelerine, bu konuda yanlış ve bâtıl inançlara kapılmamalarına yardımcı olmak için Kitâb, sünnet, icmâ-ı ümmet ve kıyâs-ı fukahâ çerçevesinde, dört mezheb imâmlarının görüşleri doğrultusunda zekâtla alâkalı bazı meseleleri suâl ve cevâb şeklinde bir araya toplamak sûretiyle bu kitâbı kaleme aldık. İnşâallah, Müslümanların zihnini meşgùl eden zekâtla alâkalı en ehemmiyyetli meseleler, tevfîk-ı Rabbânî ile bu suâl ve cevâb tarzı ile hâllolacaktır. Bu kitâb, sâdece bir nakilden ibârettir. Şahsî ve indî herhangi bir görüş içinde mevcûd değildir. Müslümanları tenkíd niyyetiyle değil, Kitâb, sünnet ve dört mezhebin görüşleri çerçevesinde Müslüman kardeşlerimize zekât konusunda rehber olması mülâhazası ve niyyetiyle kaleme alınmıştır. Say u gayret bizden, tevfîk Allahtandır.

Kitap Adı : Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları
Yayın Tarihi : 01.07.2008
Yazar :
Yayın Evi : RAHLE YAYINLARI
Sayfa Sayısı : 163
ISBN : {isbn}

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Nereden Ücretsiz Pdf İndirebilirim?

Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat ilgili kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Reklamsız ve en hızlı şekilde pdf indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz pdf dosyasına erişebilirsiniz.

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Kitabı Hakkında Bilgiler

RAHLE YAYINLARI çıkarmış olduğu yazarı  olan Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları kitabı pdf olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki güncel indirme linklerinden dilediğiniz formatta indirebilirsiniz.

PDF İndirmek Güvenli Mi?

Sitemize eklenen bütün kitaplar GÜVENLİ statüsündeki kitaplardır. Kitaplarımızda herhangi bir bir kötü içerik bulunmamaktadır. Eklenen bütün pdf kitaplar öncelik olarak En Güvenilir Virüs Tarama programları tarafından taratılıp ardından sitemize eklenmtedir. Ek olarak piyasada bulunan en çok tercih edilen ve en güvenilir Virüs Programları ile günlük olarak tarama yapılmaktadır. 2017 tarihinden itibaren zararlı bulunan pdf sayısı “0” adettir.

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Nasıl Ücretsiz İndirebilirim?

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Kitabının PDF Dosyasını ve diğer uzantılı dosyalarını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. RAHLE YAYINLARI ait olan Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

 

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Google Drive İle PDF İndir

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Yandex Disk İle PDF İndir

Zekatla Alakalı Sualler ve Cevapları Alternatif Link İle PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SMM Panel